fbpx
Сьогодні
22:27 06 Сер 2023

Українські спортсмени вперше виграли медаль чемпіонату Європи з пляжного волейболу

У австрійському Відні український дует Сергія Попова та Едуарда Рєзніка здобув бронзову медаль чемпіонату Європи-2023 з пляжного волейболу. У вирішальному матчі "синьо-жовті" перемоги італійців Самуеле Коттафаву з Паоло Ніколаї.

Про це інформує Рубрика.

Напередодні українці вперше в історії пройшли до півфіналу Євро. Проте зупинилися за крок від головного матчу, програвши за підсумками двох сетів Нідерландам.

"Це чудовий результат для нас та нашої країни. Україна проходить зараз через дуже важкий період, і принести трохи радості для нас означає дуже багато", — розповідали спортсмени Європейській конфедерації волейболу після виходу до півфіналу.

За історичні нагороди Попову й Рєзніку випало поборотися з Коттафавою та Ніколаї, яких у півфіналі зупинили шведи. Досвідченішим з двох суперників був Ніколаї, володар олімпійського "срібла" 2016 року.

У першій партії матчу українці мінімально переважили суперників на два очки — 22:20, виконавши по два ейси та результативні блоки.

Остаточно відірватися від італійців Попову й Рєзніку вдалося після екватору другого сету, коли різниця за розіграшами становила вісім очок.

Найбільший відрив у матчі зберігся до самого фіналу. Українці вийшли на вісім матчболів, з яких реалізували другий, зафіксувавши підсумкову "суху" перемогу.

Довідка про участь України в пляжному Євро-2023

Всього на турнірі Україну представляли три пари. Попов та Рєзнік стали єдиними українцями в чоловічій сітці, стартувавши під 13-м номером посіву.

Вперше українські призери зіграли разом восени 2021 року. На Євро Рєзнік зіграв уперше, Попов — вчетверте (попередній найкращий результат — 17-те місце).

На жіночому Євро найкращий результат українок — 1/8 фіналу Валентини Давідової та Євгенії Баєвої. Тандем Інни та Ірини Махно не вийшов з групи.

Нагадаємо, вчора, 5 серпня, зіркові команди українських футболістів Андрія Шевченка та Олександра Зінченка на підтримку України зустрілися на "Стемфорд Брідж" у Лондоні, команди завершили з нічийним рахунком.