fbpx
Сьогодні
10:25 06 Вер 2023

В Євросоюзі підписали перші угоди про спільні закупівлі боєприпасів для України

English version here

Фото: З відкритих джерел

Напередодні європейське оборонне агентство провело підписання восьми контрактів з промисловістю на спільну закупівлю 155-мм боєприпасів для України.

Про це пише ЄП, посилаючись на EDA.

Як зазначили у виданні, завдяки цим контрактам країни-члени Євросоюзу та Норвегія тепер матимуть можливість закуповувати 155-мм боєприпаси через EDA, яке працюватиме як закупівельна агенція.

Повідомляють, що підписання контрактів стало першим в історії кроком до використання Європейського Союзу для колективної закупівлі зброї.

З метою дотримання юридичних зобов'язань та захисту комерційної таємниці, EDA не може розголошувати імена підрядників та ціни за одиницю продукції на даному етапі, а також не коментує переговори, що тривають.

Боєприпаси, що закуповуються, призначені для найбільш поширених самохідних гаубиць, які країни-члени ЄС передали Україні:

  • французька Caesar,
  • польська Krab,
  • німецька Panzerhaubitze 2000,
  • словацька Zuzana.

Ці рамкові контракти були підписані в рамках тристороннього підходу до постачання більшої кількості артилерійських боєприпасів і ракет в Україну, узгодженого Радою ЄС у березні 2023 року.

Євросоюз надає підтримку країнам-членам у:

  • постачанні артилерійських боєприпасів і ракет з національних запасів;
  • агрегуванні попиту і спільній закупівлі 155-мм боєприпасів;
  • а також у нарощуванні виробничих потужностей європейської оборонної промисловості.

Нагадаємо, що регламент "Акт на підтримку виробництва боєприпасів" (ASAP), розроблений у Європейському Союзі для збільшення виробництва боєприпасів та ракет, набув чинності 23 липня.

Що відомо про постачання боєприпасів Україні

ASAP є складовою плану Європейського Союзу з забезпечення України мільйоном артилерійських боєприпасів протягом 12 місяців, запропонованим у березні 2022 року.

Нагадаємо, що перший етап плану діяв з 9 лютого по 31 травня. Тоді було виділено один мільярд євро для відшкодування країнам-членам ЄС приблизно половини вартості снарядів, наданих з їхніх арсеналів.

Загалом, за даними ЄС, загальна вартість наданих боєприпасів склала 1,1 мільярда євро.  Як наголошують у AFP, гроші ЄС відшкодували лише частину цього, що свідчить про те, що цей захід не досяг мети.

Кількість переданих Україні боєприпасів, яку озвучив Стано, не надто разюче відрізняється від озвученої наприкінці травня верховним представником ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозепом Боррелем.

Як писала Рубрика, у рамках угоди щодо надання Україні мільйона артилерійських снарядів впродовж року, Європейський Союз вже передав Силам оборони 223,8 тисячі таких боєприпасів і 2,3 тисячі ракет різних видів.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: