fbpx
Сьогодні
13:16 05 Вер 2023

За період російської агресії щонайменше одну ампутацію пережили понад 20 тисяч українців

English version here

З початку повномасштабного вторгнення 20 тисяч українців пережили принаймні одну ампутацію: більшість з них становлять солдати, які також зазнали психологічної травми під час перебування на війні.

Такі висновки зробила керівник центру реабілітації українських військових з ампутованими кінцівками Superhumans Ольга Руднєва в матеріалі опублікованому в Associated Press.

Очільниця центру каже, що в Україні постійно зростає потреба у протезуванні, але не вистачає спеціалістів, щоб задовольнити зростаючу потребу.

Руднєва підрахувала, що з початку війни 20 тисяч українців пережили принаймні одну ампутацію, у більшості випадків через вибухові поранення на фронті.

Як наголосили, Європа не переживала нічого подібного з часів Першої світової війни, а Сполучені Штати – з часів Громадянської війни.

Як відмітила Руднєва, перед війною лише п'ять осіб у всій Україні пройшли реабілітаційну підготовку для людей з ампутаціями руки чи кисті, які зазвичай зустрічаються рідше, ніж ноги та стопи, оскільки їх іноді ампутують через ускладнення діабету чи інших захворювань.

Реабілітаційні центри Unbroken та Superhumans забезпечують протезами українських військових за кошти країн-донорів, благодійних організацій та приватних українських компаній.

"Найважче для багатьох людей з ампутованими кінцівками – це навчитися жити з болем – болем від протеза, болем від самої травми, болем від тривалих наслідків ударної хвилі вибуху", – сказала доктор Емілі Мейх'ю, яка спілкувалася з кількома сотнями військових з ампутованими кінцівками протягом її кар'єри.

Вона вважає, що косметичні операції мають вирішальне значення для того, щоб солдати могли почуватися комфортно в суспільстві.

"У нас не рік, не два, — каже лицьовий хірург Наталія Комашко, – Ми повинні зробити це так, ніби це було вчора".

Своєю чергою, у Мінсоцполітики повідомили, що не чекаючи встановлення інвалідності процес протезування можуть розпочинати усі українці, які зазнали ампутації кінцівок унаслідок війни.

Нагадаємо, що на Житомирщині за підтримки Естонії планують створити сучасний реабілітаційний центр для військових і цивільних громадян, які постраждали внаслідок російської агресії, втратили кінцівки і потребують реабілітації.

Також Рубрика писала про "Лісову поляну" — місце, де нашим захисникам і захисницям допомагають відновити душевну рівновагу після травм війни. З військовими працюють клінічні психологи, фізичні терапевти, кейс-менеджери та інші не тільки медичні фахівці.

Тут так звану контузію не лікують крапельницями й категорично заперечують, що кожен другий в Україні після завершення війни матиме ПТСР. "Рубрика" побувала в поки що єдиному в Україні закладі з настільки широким спектром допомоги ветеранам. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Нейрофідбек, ніяких крапельниць і багато спокою: як працює реабілітаційний Центр "Лісова поляна""

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: